Kadir Topbaş istifa etti
Kadir Topbaş istifa etti
SİYASET / 22 Eylül 2017
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş saat 18:30’da Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasında açıklama yaptı.

'2004 Partime ve bana gönlünde yer ayıran herkese teşekkür ediyorum. Emanet bir şehir ve emaneti devralıyorum. Emanetin ne demek olduğunu bilenlerdeniz dedim ve hep emanet olarak baktım. Çocuklarımıza ve ailemize çok vakit ayıramadım. Eğer siz hizmet edecekseniz bu böyle. Zaman zaman söylerim çocuklarımızı hırsız gibi sevdik, evimize hırsız gibi girdik ama emanete asla yanlış yapmadık. Hata ile ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilmemelidir. Belediyemizin tüm çalışanları ile partimin her kademesiyle birlikte bu kente hizmet etmeye çalıştım. 3 dönem gibi ciddi bir güçle ciddi bir emanet verdiler. Hayatımda yorgunluk kelimesini kullanmadım, hiçbir yerde yorgunum demedim. 2009 seçimlerine gittiğimiz zaman İstanbul diyecek ki bu adamdan kurtulalım diyecek ya da bu adam işi biliyor diyecek dedim. Borçlu bir belediye bırakmıyorum. Hayatımda yorgunluk kelimesini asla kullanmadım. İstanbul dünya mirası böyle bir kentte başkan olmak bir takdir meselesi. Her duamda ben İstanbullular'a devamlı dua ettim. Çünkü böyle bir şehir bir başka. İnsan herşeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez. Bırakmak istedim bırakmayın dediler. İstanbullular'a ben özellikle teşekkür ediyorum. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Muhalefet buradan bir şey çıkarmasın. Ben belediye başkanlığı görevimden istifa ettim ama partimle bağlarımı koparmadım. Partimin bütün çalışmalarında yanında olacağım. Türkiye'de şuanda MGK toplanmış Kuzey Irak'ı konuşuyor. Türkiye'nin gündemi budur. Hükümetin yanında olmak zorundayız Türkiye olarak. Siyaset iki şey için olur ya idealiniz vardır ya da menfaatiniz. Biz ideal adamıyız. Hedeflerimiz belli hedeflerimiz 2023'tür 2071'dir. Ben tekrar genel başkanımıza beni İstanbul'a belediye başkanlığına uygun gördüğü için teşekkür ediyorum. İstanbul'daki mahalle teşkilatına kadar herkese teşekkür ediyorum.'

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.