Dr.Selim Temurci: İbretlik bir durum
Dr.Selim Temurci: İbretlik bir durum
SİYASET / 18 Eylül 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "İbretlik bir durum" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Bir zamanlar “solcuyuz” derlerdi. Oylarını CHP’ye verirlerdi.
 
İçinde “emek, emekçi, sömürü ve emperyalizm” geçen cümleler kurarlardı.
 
“Yanki go home” diye sloganlar atarlardı. NATO’ya karşıydılar.
 
Şimdi aynı çevrelere bakıyorsunuz; Türkiye’nin Rusya’dan füze savunma sistemi almasını eleştiriyorlar. Üstelik ABD bu alımı hangi gerekçelerle eleştiriyorsa, aynı gerekçeyle eleştiriyorlar.
 
Örneğin, Kılıçdaroğlu, S-400 füze sisteminin “uyumsuzluk” oluşturacağını söylüyor.
 
Aynı şeyi Trump yönetimi de söylüyor.
 
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bile “Türkiye hangi ülkeden hangi silahı alacağına kendisi karar verir, bu bizim alanımıza girmez” diyor ama bu solcular Stontelberg kadar bile olamıyorlar.
 
Erdoğan ve AK Parti düşmanlığıyla vardıkları yer, sol adına ne kadar ibretlik bir nokta değil mi!
 
DÜRÜST OLUN, DÜRÜST!
 
Batılılar  kendileri dururken Türkiye’nin Rusya’dan füze sistemi almasını eleştireceklerine önce kendi tutumlarını bir gözden geçirseler, daha iyi olacak.
 
Hem Türkiye müttefikimiz diyeceksiniz; hem de Türkiye’nin yanı başında yeni bir yapay devlet oluşturmaya kalkacaksınız. Hem Türkiye müttefikimiz diyeceksiniz; hem Türkiye’nin yıllardır amansız bir mücadele yürüttüğü terör örgütlerine her türlü silahı vereceksiniz. Hem Türkiye müttefikimiz diyeceksiniz; hem FETÖ ve PKK için ülkelerinizi sığınak ve barınak haline getireceksiniz.
 
İyi ki müttefiksiniz, ya bir de müttefik olmasaydınız!
 
Cumhurbaşkanımızın o ünlü sözünü hatırlatmak istiyorum size sadece:
 
Dürüst olun, dürüst!
 
GLOBAL SİYASET MÜHENDİSLİĞİ
 
Emperyalist üst akıl ya da global sistemin kodamanları, Türkiye’nin gelişmesinden, büyümesinden ve küresel siyasette etkinleşmesinden rahatsız.
 
Biricik arzuları Erdoğan’sız ve AK Parti’siz bir Türkiye siyaseti.
 
Siyasi dengeleri kendi lehlerine değiştirebilmek için her türlü çabayı ve arayışı gösteriyorlar. Son yıllarda adeta gizli bir el, siyasetimiz üzerinde çeşitli mühendislik denemeleri yapıyor.
 
Kısaca hatırlayalım:
 
CHP’de Baykal bir kaset operasyonuyla yıkıldı ve Kılıçdaroğlu geldi. Geldiği andan itibaren CHP milli bir duruş sergilemekten çok uzak noktalara sürüklendi.
 
FETÖ ile senkronize söylemlerde bulundu. Sürekli FETÖ’nün montajlanmış kasetleri ve tapeleri üzerinde tepinildi. FETÖ’cülerin her operasyonuna destek verildi.
 
CHP sözcüleri sürekli FETÖ’nün ve PKK’nın siyasi sözcüleriymiş gibi tuhaf konuşmalar yaptılar. Atatürk ve Apo resimlerinin yan yana olduğu mitingler organize edildi.
 
Öyle ki Baykal bile bazı konuşmalarında “Milli politikalardan uzaklaşıldığını” söyledi. Hala da aynı anlayışlar bütün hızıyla sürdürülüyor.
 
Türkiye’de siyasi dengeleri suni yollarla değiştirmek isteyenler, benzer operasyonu MHP’ye de yapmanın arayışı içinde.
 
Başta 15 Temmuz ihanetine karşı çıkması olmak üzere, MHP’nin milli bir duruş sergilemesinden hoşnutsuz olanlar, yeni bir oluşum için düğmeye bastılar.
 
Akıllarınca, ağzıyla kuş tutsa bile CHP’ye oy vermeyecek ama AK Parti’ye de uzak kesimleri, sağ görünümlü, muhafazakar makyajlı yeni bir partide buluşturmak istiyorlar.
 
Aynı çevreler elbette AK Parti içinde de birçok oyun oynamanın hayalini kuruyorlar.
 
Suret-i haktan görünerek, bazı kavramları istismar ederek, bazı örtülü niyetleri başka türlü ambalajlayarak partimiz içinde fitne ve fesat çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
 
Bu tür çabaları daha önce de denemiş, başaramamışlardı. Gene başaramazlar, asla başaramayacaklar.
 
AK Parti herhangi bir parti değil. Lideri ve davası etrafında birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde kenetlenmeyi, her şeyin üstünde tutanların partisi.
 
İstedikleri kahpe rüzgarları estirsinler; biz yumuşak toprak değil, yalçın kayayız!
 
Bize vız gelir, tırıs gider!
 
KONGRELERİMİZ BAŞLARKEN...
 
Bu ay sonuna doğru ilçe kongrelerimizi birer birer yapmaya başlayacağız inşallah.
 
Bu kongrelerde;
 
1-Yeniden yapılanacağız.
 
2-Türkiye’yi 2019’a taşıyacak kadroları bir bayrak yarışı güzelliği ve zarafetiyle, kazananı olan ama kaybedeni olmayan bir dava şuuru içinde belirleyeceğiz.
 
3-Bu kongrelerden daha çok kenetlenmiş, daha çok güçlenmiş, birlik ve beraberliğini daha çok pekiştirmiş ve daha büyük başarılara imza atacak şekilde çıkacağız.
 
Heyecanlıyız, coşkuluyuz, sevinçliyiz.
 
Rabbim her zaman yar ve yardımcımız olsun.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Metin akgüç 19 Eylül 2017
Sayın başkanım ak parti kurulduğundan bugüne dek iyi günde zor günde her daim yanında oldum. Lakin teşkilatta görev alan ilçe ve mahalle yönetimleri iddia ediyorum chp ve fetö yanlısı olarak birçok kişiler var olduğunu daha eski tarihte de belirttiğim gibi halen daha bu göreve devam ediyorlar.umarım bunlar bir an evvel defolup giderler.sizlere bir örnek vermek istiyorum bir ilçe başkanı ve yardımcıları insanlara tepeden bakma söz konusu olur mu?ben bunu bizzat başakşehir ilçe yönetiminde görüp yaşadım