Üsküdar Belediyesi’nden öğrencilere tam destek
Üsküdar Belediyesi’nden öğrencilere tam destek
SİYASET / 13 Haziran 2017
Üsküdar Belediyesi, Cansat’a Türkiye’den katılan üniversiteli öğrencilere destek oldu.
Üsküdar Belediyesi, American Astronautical Society (AAS) ve NASA’nın organizatörlüğünü yaptığı uydu yarışması Cansat’a Türkiye’den katılan üniversiteli öğrencilere her konuda destek oldu.
 
İki aşamada gerçekleşecek olan yarışmada, uydunun fırlatılma sürecinden yere inişine kadar jürinin istediği tüm ölçümleri yapabilmesi ve jürilere bu verileri anlık olarak ulaştıracak teknolojik altyapının katılımcılar tarafından sağlanabilmesi hedefleniyor.
 
Yarışmada, Türkiye’yi  İstanbul Şehir Üniversitesi  Mechanics  Kulübü  öğrencileri temsil ediyor. Yarışmanın ilk aşamasında uydu ile ilgili mühendislik çalışmalarının bir sunum haline getirilip, CanSat görevlilerine telekonferans yoluyla İngilizce olarak sunulması yer almaktadır. Yarışmanın ikinci aşaması ise, sunumlar sonucu yapılan sıralamada 87 takım arasından ilk 40’a girildiği takdirde, 9 - 11 Haziran 2017 tarihlerinde Amerika’nın Texas eyaletinde uydunun bir roket aracılığıyla 1000 metre yüksekliğe fırlatılmasıyla, uydunun test edilmesi olacaktır.
 
Öğrencilerin her zaman yanında olan Üsküdar  Belediyesi ‘nin desteklediği, yarışmaya katılmaya hak kazanan İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri  Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için  ABD’ye gittiler.
 
Öğrenciler, twitter üzerinden Üsküdar Belediyesi ve Başkan Hilmi Türkmen'e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.