Beykoz Belediye Meclisinde Haziran ayı çalışmaları tamamlandı
Beykoz Belediye Meclisinde Haziran ayı çalışmaları tamamlandı
SİYASET / 10 Haziran 2017
Beykoz Belediyesi Meclisi Haziran Ayı ikinci ve üçüncü birleşimleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.
Mecliste öncelikli olarak 05.Haziran.2017 tarihli saat 10.00 ve 15.00-07.HAZİRAN.2017 birleşimlerine ait tutanaklar gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Ardından raporların ve gündemde olmayan müdürlük tekliflerinin görüşülmesine geçildi.
 
Belediye Meclisi 2. Görüşmesinde Oy birliğiyle kabul edilen raporlar şöyle:
 
Açık İhale İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Beykoz Belediye Başkanlığı ile Beykoz Vakfı arasında gerçekleştirilecek protokol hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Zerzevatçı Mahallesi İmar Planlarına Esas Sit Aktarım Çalışması hakkındaki İmar Komisyonu Raporu.
 
Gündemde Olmayan Müdürlük teklifleri oy birliğiyle kabul edilerek; Kardeş Şehrimiz Şanlıurfa İli Hilvan İlçesinde Kızılay Eski Binası Tadilatı yapımı hakkındaki Fen İşleri Müdür/lüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Bütçe İçi İşletme Kurulması hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna sevk edildi.
 
Belediye Meclisi 3. Görüşmesinde ise; oy birliğiyle kabul edilen maddaler şunlar:
 
2018 Yılı Yatırım Teklifleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Sokak isim değişikliği hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu, Kadro İptal ve İhdas işlemi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Fen İşleri Müdürlüğünün Bütçe Kodunun kullanılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Beykoz ilçesi sınırları dahilinde sahipsiz hayvanların toplanması, rehabilitasyonu ve park, bahçe vb yeşil alanlarda ve kapalı alanlarda haşere mücadelesi işi için ihalenin uzun süreli yapılması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Çengeldere Mahallesi 2114 ada 1 parselde 9949,79 m2 alan üzerine 16 derslikli ilkokul ve 16 derslikli ortaokul binasının projesinin yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Kardeş Şehrimiz Şanlıurfa İli Hilvan İlçesinde Kızılay Eski Binası Tadilatı yapımı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Bütçe İçi İşletme Kurulması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.
 
Riva Çayağzı C Tipi Mesire Alanı Düzenlemesi ihalesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi.
 
Bir sonraki meclis toplantısı 3 Temmuz Pazartesigünü saat 10.00’da yapılacak.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.